Rajamängu Meistrivõistlused 4. voor

Sander Maisvee / 4. august 2020

Kokkuvõte vahepeal toimunud mängudest. Nagu ikka peatume pikemalt sellel seltskonnal kes klubi meistritiitlile eest võitlevad.

 

Margo Liiv (1) vs Indro Konik (24).

Margo jätkas sealt, kus eelmise ringi lõpetas- järjekordne ülekaalukas võit. Seekord tulemusega 6/5. Margo 3 viimast mängu ei jäta kahtlust, et vähema kui kullaga ei soovita siin leppida.

 

Benno Maaring (2) vs Robin Udodov (7).

Täiesti teistsuguse valemiga on oma 3 järjestikkust võitu võtnud Benno. Kõik mängud on lõppenud 17-ndal rajal tulemusega 2/1. Benno ise ütleb, et sealt on kõige lühem maa parklasse minna.

Aga mängust kah. Benno selle aasta rajamängudele omaselt kaotas ta kõigepealt esimese raja aga seejärel võttis hoo ülesse ja läks kiirelt juhtima. Mäng oli väga kõrgetasemeline. Benno tulemus 17 raja järel oli +3 raja Par’ga (ühe ära antud raja ja audi juures). Ka Robini hinnanguline 18 raja tulemus jäi alla 80 löögi. Noorele mehele (veel 13-aastane!) mitteomaselt näitas ta suurt küpsust just griini lähedal. Peale kaotust lubas Robin, et näeme teda kindlasti ka rajamängu Final Fouris, mis peaks toimuma 6.septembril. I’ll be back :)

 

Juhan Peedimaa (3) vs Eero Veisner (6).

Värskelt isaks saanud Eerol olid seekord mõtted mujal ja Juhan sai kerge võidu tulemusega 7/6. Aga klubi poolt Eerole õnnitlused ja rohkesti unetuid öid :) Loodetavasti oli aega võtta Jussilt ka konsultatsioone kuidas superisaks saada.

Nils Illimar Esko (5) vs Toomas Tamme (4).

Teine generatsioonide (juunior vs seenior) lahing. Toomas läks kiirelt juhtima aga teisel poolel noorem mees ja tema pikemad löögid tegid oma töö. Võit Nilsile viimasel rajal.

Peale langemist tabeli alumisse poolde (kaotus Bennole 2/1) on uue hingamise leidnud Igor Viirlaid. Tulnud on järjestikused võidud Mart Urbase (2UP), Tõnu Tsernanti (6/4) ning Eero Veisneri (5/4) vastu. Vaja oleks veel 2 võitu ning siis on juba medalimängud käes.

Sarnases stiilis on jätkanud tabeli teisel poolel Tanel Laisaar. Peale kaotust suurfavoriit Margo Liivile langes Tanel tabeli alumisse poolde, kus on järjest tulnud võidud Peeter Kessa (3/2) ja Heikki Pormeistri (3/2) vastu. Viimane mäng oli eriti kõrgetasemeline. Taneli algus oli pisut krobeline (kaotas 1. raja ja ei suutnud 3-ndal bogeyst paremat). Aga seejärel näitas esimesel poolel sellist mängu, mida kadestaksid kõik- 4 Par’i ja 2 birdiet. Seis oli esimese poole järel juba 4UP (Tanel raja Par’s) ning edasi toimus ainult vormistamine. Kokkuvõttes võit 15-ndal rajal.

Sisuliselt seljavõite on tunnistanud kohe esimeses ringis alumisse tabelisse langenud Juhan Kolk (kaotus Karel Räppole 6/5). Võidud on võetud Priit Pärsi (6/5), Erko Hansari (6/4) ja Rain Sirki vastu (6/5). Järgmiseks vastaseks on Indro Konik. Selleski heitluses on enamik kihlveokontoreid arvamusel, et Juhan Kolk on siin favoriit.


Lähiajal on siis tabeli ülemises pooles vastamisi: 

Margo Liiv (1) vs Nils Illimar Esko (5)

Nils tegi super esituse Junior Openil (EGCC mustadelt tiidelt 81, 77 ja 78). Vahepeal said mehed ühes flightis kokku Eesti meistrivõistluste 3-ndal päeval. Siis jäi peale Nils (84 lööki vs Margo 86 lööki). Kui oleks peetud see ring rajamängu formaadis, siis Nils oleks saanud võidu viimasel rajal.

Aga vana kalana ja Otepää väljaku ühe suurema spetsialistina suudab Margo sellised pisiasjad kindlasti kõrvale jätta. Võime spekuleerida, kas Nils julgeb ära kasutada enda märksa pikemat avalööki.Rajad 1, 7, 9, 10, 12 ja 14 võivad pika löögi meestele anda võimaluse eagle’i peale mängimiseks.


Benno Maaring (2) vs Juhan Peedimaa (3)

Eelmise aasta rajamängu finaali kordus. Meenutame, et siis võttis viimase rajaga võidu Juhan Peedimaa.
Mõlema mehe mänguvormi on keeruline ennustada. Juhan on sel hooajal teinud enamasti ringe, mis omased 16-18 HCP mängijale. Selle tagajärjel on HCP tõusnud 7,8 pealt juba üle 11. Aga kui on vaja keskenduda, siis suudab Juss anda endast kõik. Tõestuseks BMW kvalifikatsiooni võit eelmisel nädalal EGCC-s 43 punktiga.

Benno väga hea mänguvorm on viimaste võistlustega täiesti alla käinud. Tõestuseks EMV viimase päeva 100 lööki või siis Tour de Privileegi 56 lööki. Põhjuseks olevat ebakindlus puttil ning külla tulnud soket, mille vastu ei ole aidanud ükski vaktsiin. Aga kehtib ka golfis- pall on ümmargune ning võitjat ei julge ette ennustada.


Igal juhul kindlustavad mõlema paari võitjad omale koha OGK rajamängu meistrivõistluste Final Fouris, mis toimub 6. septembril.


Tabeli alumises pooles on 7 meest veel tules, kes samuti loodavad medalimängudele pääseda:
Toomas Tamme (4) vs Tanel Laisaar (16)

Teineteist hästi tundvad mehed. Kas peale jääb Kunni löögikindlus või Taneli lähimäng?

Juhan Kolk (14) vs Indro Konik (24)

Siin on Juhan hooaja teises pooles selgelt paremasse vormi minemas ja omab pisikest favoriidi seisust.

Robin Udodov (7) vs Jaak Vahi (22).

Robin näitas hiljutistel Eesti meistrivõistlustel võrdset minekut Nils Iliimar Esko ning Toomas Tammega. Seega võiks arvata, et ta on Jaagu vastu pisut paremas seisus. Aga karta on, et Jaagul on stopper kaasas ja siis võib kõike juhtuda.

 

Igor Viirlaid (18) ja Eero Veisner (6) on selle voor mängu juba ära pidanud. Ja nagu eelpool kirjas oli- Igor võitis. 

Väga sarnane oli tulemus seni ainult võite tunnistanud meeste Vadim Apuhtini vs Tõnis Kaukvere, Veiko Keerberg vs Indrek Lüüs ning Ivar Sova vs Raido Peedomaa omavahelistes mängudes. Võitja selgus kõikides paarides alles viimase rajaga. Seega 1-rajalise paremusega jäid endiselt võitmatuteks Tõnis Kaukvere, Indrek Lüüs ja Raido Peedomaa. Kõiki neid lahutab Final Fourist veel 1 võit.

 

Pisut lihtsamlt käis Kaur Andressoni käsi- tema võitis Peedomaade pere teist esindajat (Peetrit) tulemusega 4/2. Omavahel lähevad nüüd vastamisi Tõnis ja Kaur ning Indrek ja Raido.

Nagu HCP mängudest ikka- võitjat on võimatu ennustada. Võidab see, kelle mäng sellel päeva paremini välja tuleb.

 

HCP rajamängude poole pealt märgiks veel ära Kristjan Vassili. Ta kaotas 1. ringis Veiko Keerbergile ning langes tabeli alumisse ossa. Aga püsib siiani pildil, sest seal on tulnud järjestikused võidud Jaan Pruulmanni, Oliver Helmi ja viimati Ain Sinika vastu. Kui langed ikka esimeses voorus kohe alumisse tabeli poode, siis tuleb rajamänge mängida iga 2 nädala järel, et jõuda Final Fouri. Samas suurendab sedavõrd tihe mängimine rajamängu kogemust, mis tulevikus kasuks tuleb.

 

Lisaks kõikidele eelpool nimetatutele on HCP rajamängudes veel elus Hardi Kuimets.